19- Protože je tady

23. března 2007 v 16:11 | Lusesita |  Cesta Vzhůru: Epizody
"Proč zdolat Mt. Everest? Protože je tady."
George Mallory
"Dear Daisy,
They say things change. They say time heals all wounds. They say life goes on, but they're wrong. I'm home. I'm back in the nightmare, and I don't know how I'm gonna get through it again. Nights are the worst. It's like it's happening again. I'm going crazy. Whatever I am, he made me this way, he made me crazy, and now I'm supposed to keep him alive. Jess is fine. She's in the eighth grade now. She has friends, gets good grades, everything I could never do. She'll be okay. He never touched her. It was just me he wanted. Just me. Mornings. Quiet, but I can feel it coming, that fear. Sometimes it's like all I have is that fear. Who am I anyway? Am I that totally scared girl, waiting in her bed? Am I that runaway, that junkie, that whore? Am I that girl that climbs mountains? Maybe I'm nothing. Maybe I'm nothing but fear. I never had anything in my life that was good enough to miss. When I ran away, I didn't miss home, and I never missed the streets, but I miss the mountains. I miss that smell of the trees And the wet ground. I miss everyone. I miss you. It's better to forget, maybe, because all it does is hurt. He's my whole life now. I do his laundry and cook his food. I think about him all night and I do things for him all day, but I guess he's always been my life. When I was younger, he was the monster. When I ran, I was running from him. And now when he calls me, I go. When he wets himself I clean up after him. When he's hungry, I feed him. Who am I? I guess I'm just the one who takes care of him."

Už je to pár dní, co Shelby opustila Horizont a Scott se od té doby totálně izoloval. Daisy se ho zkouší povzbudit, zatímco ostatní mluví o jeho náhle změně v chování a o tom, co bude až odtud jednou všichni odejdou. Shelby je postavena před hrozné vzpomínky na minulost. Píše dopisy Daisy a cítí se doma beznadějně. Z Petera se stává workoholik a to trápí Sophii. Shelby se musí starat o nevlastního otce, který ji zneužíval a její matka jí to rozhodně neusnadňuje. Jediná věc dřžící Shelby doma je, že může opět vidět mladší sestru Jess. Když si čte Daisy dopisy od Shel, Scott se zajímá, jak se jí vlastně vede. Poté co mu Daisy prozradí, že se nemá zrovna moc dobře, je Scott ještě víc smutný.

"Dear Daisy,
Well, here I am, home sweet home. Yeah, right. Just walking into my room the first night really creeped me out. So many ugly memories are in that room. The only good thing about being back was seeing my little sister, Jess. She seems okay, but I can tell she's a little mad at me."

Bývalý student Spencer se vrací do Horizontu, aby navštívil Petera. Jdou na večeři a Spencer nabízí Peterovi, aby s jeho týmem vyrazil na expedici do Tibetu. Peter jeho nabídku přijme, ale brzy zjišťuje, že už není v takové formě jako dříve. Starat se o otčíma - to je teď životní úděl Shelby. Krmí ho, pomáhá mu a zároveň ho nenávidí. Peter se připravuje s týmem a cítí, že jeho koleno není v pořádku. Doktorka Peterovi radí, aby na pár dní vysadil a předepisuje mu nějaké prášky proti bolesti, Peter je ale odmítá kvůli své předchozí drogové závislosti. Doktorka mu řekne, aby si je vzal v nejhorším případě. Peter se zkouší sblížit se Sophie, ta z toho ale vycouvá. Aug s Juliette si ujasňují vzájemný vztah. Peter na druhé straně pokračuje v destrukci svého kolene, večer trpí nesnesitelnými bolestmi a tak si bere první prášky. Daisy dává Scottovi přečíst depresivní dopisy od Shel a jejich obsah Scotta samozřejmě rozzuří. Proto vtrhne k Peterovi do kanceláře a chce po něm, aby Shelby nějakým způsobem pomohl. Peter mu vysvětluje, že by rád pomohl, ale není to v jeho silách. Scott odchází zoufalý, jelikož si v dané situaci připadá naprosto bezmocně. Shelby píše další dopis, zatímco doma trpí. Cítí se špatně i ve svém pokoji a tuší, že se na ni Jess zlobí za to, že ji opustila. Auggie chce ukončit vztah s Juliette, protože jsou každý z jiného světa. Jul ho ujišťuje, že jejich vztah bere vážně a že by to tak brala kdykoli a kdekoliv jinde. Auggie se cítí hned líp. Shelby už to nedokáže vydržet a vyleje si zlost na otci, zatímco on spí. Říká mu, co všechno jí v životě sebral, a proto tehdy musela utéct. Mezitím ji poslouchá za dveřmi Jess a vzápětí se svěřuje, že ho nenávidí úplně stejně. Shelby je překvapená její reakcí a ptá se, co jí udělal. Jess se zhroutí a přizná, že ji otec taky zneužíval. Shelby se snaží Jess uklidnit, že to není její chyba, ale Jess je hysterická a obviní Shelby, že o tom věděla a nechala ji v tom. Shelby se nakonec sesype a zavolá policajty na otce, zatímco Scott se za ni modlí v Horizontu. Že je všude spousta slz, netřeba připomínat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama