18- Závan dávných časů

23. března 2007 v 16:14 | Lusesita |  Cesta Vzhůru: Epizody
"You don't live in a world all alone. Your brother is here too."
Albert Schweitzer
V úvodu epizody se Skotý plíží chatou se slovy "musí to být tady". Vzápětí se nahoře na balkóně objevuje Shelby a Daisy. Na první pohled to vypadá, že hledají Scotta, ale za chvíli se Shelby zarazí, vyndá scénář a čte svůj text. Ezra totiž neměl co dělat, a tak na rodičovský víkend napsal hru "Bobby Joe a Gillian", což je vpodstatě remake klasiky Romeo a Julie. Ta část, kterou zrovna zkoušeli, je známá balkónová scéna. Zatímco Dobrodruzi pochybují o originalitě Ezýho hry, přijde Peter, že by si rád promluvil se Shelby o samotě. Později jí sděluje, že její matka si už nemůže dovolit platit Horizont, ale hlavně potřebuje Shelby doma. Shelby vypadá rezignovaně, zvlášť když se dozví, že matka si pro ni přijede už zítra a ona tak má 24 hodin na to říct všem sbohem (především Skotýmu - pochopitelně). Peterův bratr Marc, se kterým Peter dlouhých 7 let nemluvil, přijíždí do Horizontu. Jak se zdá, je zklamaný z toho, co mu zanechal jejich otec. Peter totiž zdědil většinu společnosti (asi 12 milionů dolarů) a na Marca zbyly jen knoflíky. Peter chce otcovu společnost prodat a z pěněz založit fond pro Horizont. To se nelíbí Marcovi, který ve firmě odvedl kus práce a chce mít také nějaký podíl.

Sophie začíná mít zdravotní problémy - Daisy ji najde v bolestech a Sophie se přiznává, že trpí endometriosou, která zároveň způsobuje její neplodnost. Svěřuje se Daisy, že jde zítra ráno k doktorce. Shelby stále nechce nebo spíš neví jak říct Scottovi, že odjíždí. Když se totiž Scottovi koukne do očí, nemá odvahu říct sbohem (klasika). Daisy (ví jako jediná z Dobrodruhů, že Shel odjíždí) se snaží podpořit Shelby. Po jedné scéně Ezrovy hry přišel čas odjezdu a Shelby stále nesebrala odvahu říct to Scottovi. Ještě než ale odejde, podívá se na Daisy a pak se vrhne Skotýmu kolem krku. Ten je poněkud vyveden z míry : "I wasn't that good" - Shelby: "Wasn't for the play". Když Shelby odchází se Sophie za Peterem a matkou, Daisy tečou slzy. Scott si pak vystřihne další mistrovskou scénu, když se dozvídá, že Shelby odjela, aniž by se s ním rozloučila. Daisy čte dopis, který jí tu Shelby zanechala, Scott se zhroutí, Sophie jde na operaci a Peter prodává Marcovi otcovu firmu za 3 miliony a dostává od něj manžetové knoflíky. Všichni doufají v lepší zítřky...
Dear Daisy,
Well, the cards were right. A big change is coming my way, but I can't see how this is gonna be good for me. Doing Romeo and Juliet -- excuse me, Bobby Joe and Gillian-- somehow seems appropriate... Two lovers who die because of other people's problems. My opinion is that from the day you are born, people start taking pieces of you, and you're lucky just to survive. And people have taken lots of pieces away from me - Well, maybe that's not all true. There was Peter and Sophie. They tried to put me back together. I suppose I owe them for trying. I still feel rotten about the way I treated Sophie sometimes, especially about her not being able to have kids. And Scott, well... He just doesn't get it. No crime... Except that I loved him, and it hurt way too much. He'll understand one day. I just wish I'd met him then. As for the other dolts at Horizon, they're a bunch of pains, and I'm glad to be rid of them. And you were the biggest pain of them all, Daisy. Thanks for that. It's weird, though, because I wish I was taking every one of them with me, because I feel like I'm leaving my family behind and I'm scared.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama