14- Nedostatek pozornosti

24. března 2007 v 9:45 | Lusesita |  Cesta Vzhůru: Epizody
"Somewhere in the world your father is lost and needs you, but you are far away."
William Stafford
Peter a Sophie hrajou poker s místníma v blízké restauraci. Generál Robert Ruxon vstoupí dovnitř a představuje sebe a svého syna Davida, který má zůstat v Horizontu. David je přidělen k Dobrodruhům. Generál vede krátkou řeč s Peterem o Davidově minulosti, Sophie jde poté Davida seznámit se zbytkem skupiny. Scott je pověřen, aby Davidovi ukázal, jak to tady chodí. David si dělá, co chce a všem okamžitě leze na nervy. Peter dá Auggiemu za úkol kopat jámu, jako trest za útěk - Aug má najít smysl pro kopání té díry. Kat provádí generála po škole. Ten se jí ptá, co se zde naučila. Kat mu na to řekne nějakou moudrost blablabla. David začíná provokovat Auggieho a téměř se porvou. Scott je odtrhne a seřve Davida, který začíná ostatní opravdu trápit. Peter uspořádá malé revoluční setkání, aby Dobrodruzi vypustili ven myšlenky, které je momentálně trápí. Sophie pozve generála, aby věděl, o co kráčí. Tady je následující konverzace:

Peter: Aite! Feel better? Tonight's group, the oldie betty goody. We're gonna past the staff. Keep it short and to the point. One line, "when!"
Daisy: When you mocked us you only made yourself small.
Auggie: When you don't look at me, you make me feel invisible.
Shelby: When.. uh you pulled him away.. you pulled me closer.
Juliette: When I listen to my heart, I hear a new me.
Scott: When I so much as see you. I want to put you down and out. (pointing at David)
David: When I hear all this, I don't know ..
Peter: Say it David, C'mon.
David: I just get all tingly inside and I just .. I want to go up to each and every one of you and give you a great big hug a bug. I think I'll start with my dad.
David se všem vysmívá a netouží zde zůstat. Ráno se Scott s Auggiem probudí a najdou koupelnu naplněnou mýdlem a šampónem (+ pasta na zuby na zemi - kanadskej žertík, kterej se u nás bohužel udělat nedá - nemáme takový mejdla). Scotta to rozzuří a napadne Davida, Juliet odtrhne Auggieho a nakonec všechno ukončí Peter. Scott diskutuje s Peterem , který ho jmenuje vedoucím skupiny. Jako trest za rvačku jsou David se Scottem poslání na přátelskou výpravu (buddy hike). Sophie zjišťuje, že Davidovi se stýská po matce. Scott vysvětluje generálovi princip výpravy - budou ponecháni v lese a musí najít cestu zpět, zatímco Sophie je bude sledovat, aby se neztratili. Budou navíc svázaní jednou nohou dohromady. David dá na začátku hned najevo, jak si to asi představuje. Peter se vrací s generálem autem zpět do Horizontu, vezmou to zkratkou, ale přestanou fungovat brzdy a narazí do stromu. Kára je na šrot a tak jsou Peter s generálem ve stejné situaci jako Scott a David, kteří spolu během cesty jen těžko vycházejí. Auggie, Shelby a Daisy jsou v jídelně a Aug se ptá Daisy, jestli by mu pomohla poslat vzkaz Juliet. Daisy to odmítne, a proto se Aug obrátí na Shelby, která mu nakonec dohodne setkání s Jul. David se Scottem shánějí jídlo, což s úsměvem pozoruje Sophie. Generál a Peter spěchají do Horizontu, protože Peter cítí, že je jim na stopě grizzly. Skotý s Davem zkouší chytit nějaké ryby - to se jim nedaří, tak pro změnu zkoušejí rozdělat oheň. Peter s generálem se střetnou s medvědem a běží o život. Doběhnou do opuštěné chajdy, generál těsně před ní upadne a Peter ho zachraňuje v poslední chvíli. Grizzly se snaží dostat dovnitř :-) - nejde mu to a odchází. Shelby vyhazuje nezasvěcené z místnosti a umožňuje Auggovi pětiminutovku s Jul. Rozhovor o duši - Auggie poté odchází mírně rozpačitý. Peter se vrací a nachází Augga, kterak zahrabává jámu. Ptá se ho na co teda přišel - Augg reaguje nějakou odzbrojující moudrostí, což Pýtra evidentně uspokojí. Přichází Scott s Davem, který říká otci, že se chce vrátit domů ke své matce. Generál se rozhodne vzít Davida zpět. Scott si na závěr porozumí s Davem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama