13- Kdepak jsi?

24. března 2007 v 9:48 | Lusesita |  Cesta Vzhůru: Epizody
"Let us not look back in anger, not forward in fear, but around in awareness."
James Thurbur
Juliette a Augg jsou na útěku z Horizontu. Jules tancuje v baru, přijdou za ní nějaký chlapy a nabízejí jí pivko. To se samozřejmě nelíbí Auggovi, který chce odejít. Juliette se vyloženě baví, ale Auggie se nechce dostat do problémů, protože ví, co jsou ty chlapy zač. Skončí to samozřejmě potyčkou a v momentu, kdy přijedou policajti, Aug s Jul vezmou roha. Peter a zbytek vedení po nich pátrají. Peter oznamuje Rogerovi, že Augg je naštěstí celkem duchapřítomný a rozhodne se je jít hledat, zatímco Sophie zůstává v Horizontu na telefonu kdyby něco. Daisy navštěvuje Ezru a dělá si o něj starost. Ostatní řeší, proč Aug s Juliette utekli - každý si o tom myslí své. Aug s Juliette mezitím vyrábí jakýsi přístřešek k přenocování (Aug do skauta asi nechodil). Dohadují se zda zůstat či nezůstat v lese. Peter a Roger stále pátrají. V noci mluví Jul s Augem o svých snech. Když příští den pokračují do města, začínají mít hlad. Auggie najde nějaké to jídlo mezi odpadky a řiká Jul, že si musejí sehnat něco lepšího - přežít není holt žádný med.

Scott se ptá Shelby, proč za ním nepřišla k dokům. Odpoví mu něco ve stylu že zapomněla ve víru těch událostí. Scott reaguje, jestli snad má Shelby nějaké problémy, ať mu to klidně řekne. Poté jde kolem Kat a připomíná Shel, že Skotý ji má opravdu rád - tak ať to neprošvihne. Shelby odpoví, že ji má rád jen pro všechny špatné důvody. Roger s Peterem hledají ty dva uprchlíky, kteří stále shání cokoliv k jídlu. Augg zjistí, jak vypadá Juliettina ruka a je pěkně rozhozenej. Vysvětluje, že to fakt není cool a sám ukazuje svou jizvu na břiše (z pouliční bitky ve španělské čtvrti). V krámu Auggie krade nějaký antiseptika pro Jul, ale prodavač ho chytne a policajti ho zatknou. Vyděšená Jul to pozoruje a neví, co má dělat. Nakonec se rozhodne zavolat do Horizontu. Peter ji vyzvedne a předá Sophii. Aug je ve vazbě. Jul cití vinu na jeho zatčení a tak přemlouvá Sophie, aby ji pustili za Auggem - chce je přesvědčit, aby stáhli svá obvinění. Místo toho je poslána na nějakou typickou horizontskou práci a má krátkou řeč se Scottem. Přijde Shelby, pohádá se s Juliette a zase odejde. Následuje rozhovor Skota a Shelby:
Scott: Hey! You could've been a little nicer to her. I think she's been through a lot.
Shelby: Protecting the little princess again. That's so yesterday.
Scott: I don't know what your problem has been but I'm tired of asking. Juliette needs people. She's not strong like you.
Shelby: I'm not that strong, Scott.
Scott: What?
Shelby: I said, I'm … I'm not strong. I need too.
Scott: Then stop acting like you don't.
Shelby: I don't know how. I've been doing it so long.
Scott: It's okay.. sometimes.
Shelby: Needing always sort of requires somebody to care. That wasn't big in my world.
Scott: It is now.
Daisy se baví s Ezrou na téma smrt a Daisy přiznává, jak moc ji smrt děsí. Ezra pro změnu namítá, že by nedokázal pro někoho zemřít. Sophie diskutuje s Juliette. Peter nakonec dostává i s pomocí Jul Auggieho z vězení, ale zakáže jim se spolu vídat a naprosto je od sebe izoluje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama