10- Blízká setkání

24. března 2007 v 19:55 | Lusesita |  Cesta Vzhůru: Epizody
"Řekni mi, kdo tě miluje a obdivuje, a já ti povím, kdo jsi."
C.A. Sainte-Beauve
Skotý a Shelby leží na zemi v lese, Skotý řiká, jak moc se bojí mluvit o svých problémech, protože už se těm lidem pak nemůže podívat do očí, Shelby to samozřejmě nevadí, hodí nějakej geg a Scott se zasměje a řekne, že je kráásnáá. Prima scéna. Když se vracejí ruku v ruce zpět do Horizontu, pozorují je Jul a Daisy a Jul si stěžuje, že Shelby musí být pořád dobývána (jo to teda musí). Daisy řiká Scottovi, že s ním chce mluvit Peter. Ten mu oznamuje, že za Scottým přijede jeho otec a taky jeho macecha. Když Scott slyší o nevlastní matce, najde Shelby a řekne jí, že mu musí pomoct vypadnout pryč. Později Scott a Shelby myjou nádobí a mluví o Scottově útěku, přichází Daisy, že maj jít do lesa nebo co a když Shelby odchází, Daisy nahodí jednu ze svých chytrých myšlenek: "The road to truth love is paved with broken glass." V další scéně už je Daisy na cvičné stěně, zatímco se jí dole Peter ptá, jestli má strach. Daisy ten strach samozřejmě má, ale zeshora zahlídne opuštěného koně a oznamuje to ostatním, kteří si ho spěchají prohlédnout, kromě Shel, která si jde lehnout na kmen pryč od nich. Juliette je z koně uplně odvařená a chce mu pomoct, ale vypadá to, že kůň má raději Shelby, která leknutím slítne z klády, když se k ní kůň přiblíží. Zkoušejí ho chytit, ale on jim zdrhne, takže se rozhodnou ho jít hledat, aby mu pomohlli (ten kůň je totiž chromej - starej mrzák). Scott zatím vysvětluje Shelby jeho suprovej plán útěku. Pak se jí ptá, jestli jde s ním, Shelby to však odmítne. Peter a Sophie jsou v kuchyni, Peter chce totiž péct chleba, Sophie mu řiká, že slyšela jak dopadlo jeho pečení dortu (jako když pejsek s kočičkou vařili dort). Peter reaguje, že koupil správný těsto (ale zmrazený) a potřebuje ho s něčí pomocí rozválet. Sophie mu teda pomáhá a rozvine malou diskuzi na téma příjezd Scottových rodičů. Peter řiká, že poté, co to Skotýmu oznámil, ještě nepromluvil ani slovo.

Scott se Shelby čekají verandě na příjezd Scottových rodičů. Když přijedou, jeho otec přichází z auta a objímá ho, Elaine se tváří jako by nic a Scott je pěkně naštvanej. Shelby se znechucením pozoruje Elaine. Všichni tři jdou do místní restaurace na večeři. Otec naznačuje Scottovi, jak je rád, že ho zase vidí. Když na chvíli odchází vyřídit hovor, Elaine řiká Scottovi, že jí moc chybí, což Skotýho samozřejmě rozzuří a řiká Elaine, že to všechno poví otci. Elaine mu ale naznačí, že mu otec nikdy neuvěří, protože Elaine miluje. V Horizontu zatím nervózní Shelby čeká na Scotta, který jí nakonec řekne, že odejde tuhle noc, ať ho čeká za svítání u doků. Shelby si jde sednout zpět a Daisy jí řiká, ať udělá to, co si myslí, že je správné. Shelby nechce znova udělat chybu. Scott už je zbalenej, ale Shelby u doků není, tak jde k jejímu oknu, zjistit co a jak. Nikdo mu neodpoví. Když leze do kajaku, Shelby odhrne záclonu a pozoruje ho, jak odjíždí. O pár hodin později Shelby venku přemýšlí, zda by to měla sdělit Peterovi a nakonec se rozhodne mu říct, že Scott utekl. Pošlou pro pátrací skupinu a začínají Scotta hledat, Peter vyjiždí na klasickém enduru. Shelby má strach o Scotta a ostatní Dobrodruzi probírají jeho útěk. Juliette to komentuje slovy, že by taky utekla, "kdyby ona byla moje přítelkyně" zjevně poukazujíc na Shelby, která vypadá celkem ustaraně. Daisy to vidí a snaží se ji povzbudit:
Shelby: Get away from me
Daisy: Shelby you did the right thing.
Shelby: He's gonna hate me.
Shelby: You don't know. He's the first guy. When he looks at me. No one has ever looked at me like that not ever. And now it's all gonna be gone.
Shelby odchází pryč a najde opuštěného koně, kterého viděli den předtím. Scott mezitím zápasí s divokýma peřejema. Kůň jde za Shelby celou cestu až do Horizontu. Peter najde Scotta, zachrání ho a dává mu nějáke to ponaučení. Shelby se začíná starat o koně, ale tak aby to nikdo neviděl. Peter přiváží Scotta zpět, který bezeslova míjí Shelby. Peter se diví, že mají koně :-) Příští ráno jsou Scottovi rodiče pozváni na kus řeči. Scott se nakonec přizná, co jeho nevlastní matka dělala. Odejde se slzama z Peterovi kanceláře, Peter se ho snaží uklidnit. Scott mu říká, že má pocit, že už může normálně dýchat, když řekl otci pravdu. Pak odchází pryč. Když jde dolů k chatám, potká Shelby...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama