09- Svádění

24. března 2007 v 19:58 | Lusesita |  Cesta Vzhůru: Epizody
"Milovat sám sebe je začátek k celoživotní lásce."
Oscar Wilde
Pravděpodobně nejlepší epizoda seriálu. Mt. Horizont je zasažen prudkou bouří a studenti jsou nuceni strávit noc společně v hlavní hale. Shelby opravdu touží po Scottovi, což znechuceně pozoruje Juliette. Společně s Daisy pozoruje jejich rozhovor. Scottovi zjevně není nijak do řeči a vyčítá Shelby, že ho furt pronásleduje. Nicméně Shelby je dobrá a pozve Scottýho "na rande" na 7.30 do údržbářské chaty. Pak to s notnou dávkou ironie nadšeně oznamuje Juliette, která je samozřejmě zdrcená. Na chatách mezitím vypadla elektřina, takže všichni musí spát společně v jedné místnosti. Sophie si všímá, že na ní v poslední době Scottý furt civí a svěřuje se s tím Peterovi. Daisy diskutuje s Ezrou na téma Aug a Juliette versus Scott a Shelby. Mezitím šerif Curtis flirtuje s Grace u Rastyho. Kat si přijde do restaurace zavolat, telefon nefunguje, ale potká tu Hanka, který jí nabídne odvoz zpět. Kat zprvu není moc nadšená, ale nakonec odjíždějí solidním Landrover jeepem směr Horizont. V následující scéně se Shelby připravuje na setkání se Scottým a to tak že s veškerou noblesou. Chce, aby ten moment stál za to. Scott mezitím venku pomáhá Sophii sbírat dřevo, která není nadšená, že s ní šel zrovna on. Hank s Kat zapadnou v blátě. Ezra přichází na rande se Shellby místo Scotta. Shelby je naštvaná a hrozně smutná, vypadá, že ji to fakt zklamalo.

Hank se mezitím snaží obnovit svůj vztah s Kat. Peter se Sophií mezitím jí zmrzlinu v kuchyni a blbnou se šlehačkou jak malí. Vyruší je až Jeff, který oznamuje, že jedna z chat je zaplavená. Peter poté mluví přes telefon s Chloe o penězích na opravu škod po téhle bouři. Kat dává najevo své city. Když uklízí v kuchyni, přiblíží se Scott k Sophii a políbí ji. Překvapená Sophie Scotta odstrčí, že tohle si nemůže dovolovat a že bude muset podat zprávu Peterovi, což Scotta dovede k nepříčetnosti, nakopne nejbližší věc a řekne, že už je mu všechno jedno. V hale se pak naštvaný Scott srazí s Shelby, která mu řiká "Watch the fire, cowboy" a jde dál, ale Scottý si ji přitáhne zpět a začne ji líbat. Shelby nechce být přistižena a tak odvádí Scotta ven. Hank se stále baví s Kat v zapadlém džípu. Scott a Shelby se jdou milovat, postel č.4, ale Scottýmu se znovu začínají vybavovat vzpomínky na jeho macechu. Křičí na Shelby, která samozřejmě neví o co jde a za chvíli rezignuje a chce odejít. Scott si uvědomí, co říká a přesvědčí Shelby, aby zůstala s ním. Pro všechny snílky jejich rozhovor:
Scott: "Shelby!"
Scott: "Shelby…. Shelby please.."
Scott: "Don't go."
Shelby: "Scott, you're scaring me."
Scott: "She's in my head."
Scott: "I can't get her out."
Shelby: "Who??"
Scott: "Don't go Shell...I'm scared too."
Svěřuje se jí s tim, jak ho Elaine zneužívala a Shelby ho podpoří. Když později Sophie všechny kontroluje, jestli už spí, najde Scotta a Shelby spát vedle sebe ruku v ruce. S úsměvem odchází. Ráno se Scott omluví Sophie za své chování. Na konci Hank vysadí Kat v Horizontu před právě začínajícím fotbálkem, kde se ještě víc sbližují Shelby se Scottem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama